Joga dla dzieci

Po co dzieciom joga? Dobre pytanie…


Po to, by się świetnie bawić, wyszaleć, spędzić wesoło czas, a jednocześnie wyrobić nawyk skupiania uwagi na jednej czynności i wyciszyć się.


Zajęcia jogi dla dzieci nie przypominają zajęć dla dorosłych – są niezwykle dynamiczne. 

Towarzyszą im ciągły ruch, taniec przy wesołej muzyce, maskotki, zabawki, maski karnawałowe, zabawa w różne figury jogi oraz elementy edukacyjne, np. dzieci poznają przyrodę i historię, korzystają z różnych książeczek, podróżują w wyobraźni do odległych zakątków świata i w korzystny dla zdrowia sposób pożytkują nadmiar energii.
 


Praktyka jogi przez dzieci ma wiele zalet: uczy prawidłowej postawy i koryguje nabyte już wady, poprawia zręczność i stabilność, rozwija wyobraźnię. A przy okazji jest cudowną zabawą. Dla rodziców również!


Zajęcia jogi dla dzieci zwane są „jogą familijną”, ponieważ opiekunowie bawią się równie dobrze jak dzieci. Zajęciom towarzyszą zwykle elementy akrobacji, co wszyscy witają piskiem radości! Na dzieci zawsze czekają małe prezenciki!
Joga dla dzieci to przede wszystkim przygoda, spontaniczna radość i możliwość zaoferowania dziecku najbardziej korzystnej dla zdrowia zabawy!
Zajęcia trwają 45 minut i odbywają się w Centrum Handlowym H&B, pomieszczenie nr 223 
(ul. Wilczyńskiego 25E, II piętro) (Jaroty)
  
Aby praktyka była korzystna dla wszystkich dzieci,
o
d września grupa zostanie rozdzielona:

- dzieci młodsze (wiek 4 - 8 lat) środa godz. 16.30
- dzieci starsze (wiek 9 - 12 lat) środa godz. 17.30

Koszt zajęć (dziecko + osoba dorosła = 20 zł)


Brak komentarzy: