Joga dla dzieci czyli joga dla wszystkich


Po co dzieciom joga? Odpowiedź jest prosta!

Po to, by się świetnie bawić, wyszaleć, spędzić wesoło czas, a jednocześnie wyrobić nawyk skupiania uwagi na jednej czynności i wyciszyć się.


Zajęcia jogi dla dzieci nie przypominają zajęć dla dorosłych – są niezwykle dynamiczne. Towarzyszą im ciągły ruch, taniec przy wesołej muzyce, maskotki i zabawki, zabawa w różne figury jogi oraz elementy edukacyjne, np. dzieci poznają przyrodę i historię, korzystają z różnych książeczek, podróżują w wyobraźni do odległych zakątków świata i w korzystny dla zdrowia sposób pożytkują nadmiar energii. 


P
raktyka jogi przez dzieci ma wiele zalet: uczy prawidłowej postawy i koryguje nabyte wady, poprawia zręczność i stabilność, rozwija wyobraźnię. A przy okazji jest cudowną zabawą. Dla rodziców również!


Zajęcia jogi dla dzieci zwane są „jogą familijną”, ponieważ opiekunowie bawią się równie dobrze jak dzieci. Dzieci przyglądają się rodzicom/ opiekunom, którzy nierzadko zmagają się z trudniejszą asaną i nabierają wiary we własne siły. Dorośli pokazują dzieciom, że nikt nie jest doskonały, bo przecież nie chodzi o doskonałość, lecz o rozwój i wspólną więź. 
Zajęciom towarzyszą zwykle elementy akrobacji, co wszyscy witają piskiem radości! Na dzieci zawsze czekają małe prezenciki!


Joga dla dzieci to przede wszystkim przygoda, spontaniczna radość i możliwość zaoferowania dziecku najbardziej korzystnej dla zdrowia zabawy!Brak komentarzy: