środa, 4 października 2017

Joga dla dzieci czyli joga dla wszystkich

Po co dzieciom joga? Dobre pytanie…
Po to, by się świetnie bawić, wyszaleć, spędzić wesoło czas, a jednocześnie wyrobić nawyk skupiania uwagi na jednej czynności i wyciszyć się.

Zajęcia jogi dla dzieci nie przypominają zajęć dla dorosłych – są niezwykle dynamiczne. Towarzyszą im ciągły ruch, taniec przy wesołej muzyce, maskotki i zabawki, zabawa w różne figury jogi oraz elementy edukacyjne, np. dzieci poznają przyrodę i historię, uczą się podstawowych zwrotów w języku angielskim, korzystają z różnych książeczek, podróżują w wyobraźni do odległych zakątków świata i w korzystny dla zdrowia sposób pożytkują nadmiar energii.

P
raktyka jogi przez dzieci ma wiele zalet: uczy prawidłowej postawy i koryguje nabyte już wady, poprawia zręczność i stabilność, rozwija wyobraźnię. A przy okazji jest cudowną zabawą. Dla rodziców również!

Zajęcia jogi dla dzieci zwane są „jogą familijną”, ponieważ opiekunowie bawią się równie dobrze jak dzieci. Zajęciom towarzyszą zwykle elementy akrobacji, co wszyscy witają piskiem radości! Na dzieci zawsze czekają małe prezenciki!

Joga dla dzieci to przede wszystkim przygoda, spontaniczna radość i możliwość zaoferowania dziecku najbardziej korzystnej dla zdrowia zabawy!


Zajęcia trwają 50 minut i odbywają się w każdą środę o godzinie 17.45 w Fabryce Przygód (nowej sali zabaw dla dzieci przy ul. Dolnej 16 na Jarotach – budynek z napisem Lech Centrum widoczny od ul. Wilczyńskiego). Koszt zajęć (dziecko + osoba dorosła = 20 zł)

Brak komentarzy: